Wyniki badań TSH trzeciej generacji u 21-latki

Dzień dobry, dostałam wyniki badań TSH 3-cia gen. (ICD-9; L69), mój wynik to: <0,005 uIU/ml na normę min. 0,27 a max 4,7. Czy ktoś mógłby mi odczytać wynik?

Dzień dobry,

Jeśli nie leczy się Pani z powodu niedoczynności tarczycy (taki wynik może oznaczać zbyt dużą dawkę leku), to ma Pani najprawdopodobniej pierwotną nadczynność tarczycy. Proszę oznaczyć FT3, FT4, antyTPO, aTG, TraB. Warto udać się do endokrynologa, który wykonuje usg tarczycy, aby sprawdzić jaka jest bezpośrednia przyczyna zaburzeń hormonalnych i koniecznie rozpocząć leczenie.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz