Wyniki badań TSH, zmęczenie i senność

Witam, mam 22 lata. Jestem po dwóch poronieniach.Jedna ciąża zakończyła się porodem.Mam zdiagnozowane PCOS.W ciąży zażywałam THYROSAN.Dziś robiłam badania tarczycy.Mam niepokojące objawy. Problem z odchudzeniem się mimo wysiłku i ścisłej diety, sucha,blada skóra,wypadające brwi i włosy,napuchnięta sylwetka,nieregularne cykle,odczuwam zimno, jestem zmęczona i senna. Wyniki: TSH-1,690µIU/ml (N:0,270-4,200) FT3-3,45 pg/ml(N:2,00 -4,40) FT4-0,88 ng/dl(N:0,93-1,70) Mam depresje.Proszę o int.WYników.

Witam,

Ma Pani zbyt niskie stężenie FT4, przy prawidłowym TSH oraz objawy kliniczne sugerujące niedoczynność tarczycy, Jak rozumiem Thyrosanu z powodu nadczynności tarczycy już Pani nie używa. Od kiedy? Jakie dawki leku przyjmowała Pani?Sugerowałbym ponowne oznaczenie hormonów oraz oznaczenie przeciwciał antyTPO, aTG i TrAb. Niewykluczone, że konieczne będzie włączenie leczenia, tym razem substytucji L-tyoksyną, ale wszystko będzie zależało od wyników badań. Powinna Pani również wykonać usg tarczycy.Z wynikami badań proszę udać się do endokrynologa, który tak dobierze leczenie, aby poczuła się Pani znacznie lepiej (również w sferze psychicznej).

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz