Wyniki badań u 66-latki

Dobry wieczór!!mam 66lat wyniki:prolaktyna 532,6, OB-2,cholest.całkowity 209,HDL-51,LDL-117.tRÓJGLICERYDY -205 Alat 34,Kreatynina -1,o1 poza tym wszystkie wyniki w normie.choruję na :początki a właściwie przypuszczenie łuszczycy,początki cukrzycy, jestem otyłai ogółem czuję się bardzo żle.poproszę o interpretację w/w wyników, bardzo się denerwuję.Z góry serdecznie dziękuję!!Barbara

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Wśród podanych wyników nieprawidłowość stanowi nieznacznie podwyższony poziom cholesterolu całkowitego oraz podwyższony poziom trójglicerydów. Wskazuje to na konieczność modyfikacji diety, która powinna być ubogotłuszczowa.