Wyniki badań w 19-tygodniu ciąży a suplementacja witaminy D

Dzien dobry, Jestem w ciąży w 19 tygodniu. Dzisiaj odebrałam wyniki D3 metabolit 25(OH) ICD-9; 091 i mój wynik to 27,10 ng/ ml. Na codzień biorę Femibion Naral 2 Plus gdzie witaminy D jest 10 ug (400 j .m). Czy powinnam brać dodatkowo witaminę D czy to nie jest żadne zagrożenie dla dziecka? Z góry dziekuje za odpowiedz

Lek. Tomasz Budlewski

A czy istaniały jakieś wskazania do wykonania tego badania? Coś się działo konkretnego? Nie podała Pani normy dla laboratorium a one mogą się różnić... Proszę póki co przyjmować tylko Femibion Natal 2 plus i skontaktować się z lekarzem prowadzącym ciąże, żeby zinterpretował wynik i powiedział co dalej.

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani
Może Pani stosować suplementacje Wit d3 do wartości 1000 jm/dobę, zwłaszcza w sezonie wiosennym. Proponuję za ok 3-4 tyg wykonać ponownie badanie i wynik skonsultować z lekarzem.