Wyniki badań w 27. tygodniu ciąży a niedoczynność tarczycy

Dzień dobry Mam pytanie odnośnie interpretacji moich wyników badań. Jestem w 27 tyg. ciąży, moje FT4, które robiłam w II trymestrze wyniosło 11.95, natomiast TSH w I trymestrze 0,78. Moja lekarz ginekolog stwierdziła niedoczynność tarczycy i przepisała mi Euthyrox N25 oraz skierowała na kolejne badania. Jednak zaniepokojona tym faktem zaczęłam szperać po internecie i moje wyniki wydają mi się w normie. Czy tak jest, czy faktycznie mam niedoczynność tarczycy? Pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zdecydowanie proszę zaufać lekarzowi, który prowadzi Pani ciążę. Poziom fT4 rzeczywiście jest bowiem nieco za niski! Warto natomiast pamiętać, że prawidłowy poziom hormonów tarczycy jest niezwykle ważny dla prawidłowego rozwoju płodu.