Wyniki badań w 28. tygodniu ciąży

Jestem w 28 tygodniu ciąży. Nie potrafię rozszyfrować wyników badań, nie wiem nawet co to za skróty, czego dotyczą. Proszę o interpretację, UmA: PI-1.02 RI-0.67 S/D-3.00 oraz MCA: PI-1.23 RI-0.81 S/D-5.00 Co to jest i czy jest prawidłowe?

Renata GrzechociĹska

Nie jest Pani w stanie ich sama zinterpretować ponieważ dotyczą przepływów w naczyniach pępowinowych płodu. Ocena takich wyników należy do osoby, która wykonuje badanie lub ginekologa prowadzącego ciążę.