Wyniki badań w 5. tygodniu ciąży

Witam! Wczoraj byłam na pierwszym USG 5 tydzień i 5 dzień. Na USG było widać tylko pęcherzyk ciążowy. Na opisie badania mam GS 0.00cm OOR co to oznacza?D1 0.36 cm,FRq 8,0 Mhz. Gn 50, E/A 1/1 Map D/0/0 D wynosi 5,0 cm DR 72, FR 24HZ, AO 98% co oznaczają te wartość? Nic mi Pani doktor na ten temat nie powiedziała. Na USG mam pójść 15.11.2013 i zrobić beta HCG. Jaka wartość HCG jest prawidłowa w tym okresie ciąży?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. GS równe zeru oznacza iż wielkość zarodka nie została jeszcze dostrzeżona i zmierzona. Pozostałe wartości są oznaczeniami urządzenia i parametrów sprzętu. Nie mają znaczenia. Na kolejnym badaniu już z pewnością zarodek będzie widoczny. Odnośnie beta hcg nie ma określonych norm. Ocenia się za to jak zmienia się w czasie stężenie tego parametru. Co drugi dzień powinno wzrastać od 50-100 %