Wyniki badań w kierunku boreliozy i kiły

Witam serdecznie, mam pytanie odnośnie boreliozy, otóż wykonałem badania na kiłe vdrl,fta-abs wyszły ujemnie natomiast fta wyszedł wątpliwy( dodam że nie uprawiałem jeszcze seksu), wyczytałem że to fta może być wątpliwy bądź dodatni w boreliozie( są tam wykrywane krętki tego typu), dodam jeszcze że mam od kilku lat powiększoną śledzione ( nie wiadomo z jakiego powodu), czasami pojawiają mi się takie okrągłe zaczerwienienia na klatce swędzące głównie po kąpieli, czasami jak rano wstane.

Aleksander Ropielewski

Sugeruję kontakt z lekarzem specjalista chorób zakaźnych. Nie ma Pan kiły, jednak odnośnie boreliozy należy przeprowadzić odrębną diagnostykę serologiczną.

Odczyn FTA moze byc watpliwy a nawet dodatni w bardzo wielu chorobach, ktore kila nie sa. Aby wykluczyc ponad wszelka watpliwosc zakazenie kila nalezy wykonac w Pana przypadku TPHA. Co do boreliozy, najlepszy rozwiazaniem bedzie konsultacja u specjalisty chorob zakaznych.