Wyniki badań w kierunku celiakii

Proszę o interpretację wyników badań pod kontem celiakii. P/c anty-tTG IgA 115,64 RU/ml. P/c anty-tTG IgG 0,07. Co to oznacza? Proszę o odp. Dziekuję

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, wszystko zależy od norm laboratoryjnych w miejscu gdzie badanie było wykonywane. Prawdopodobnie przeciwciała anty-tTG IgA są dodatnie co może wskazywać na dalszą potrzebę diagnozy w kierunku celiakii. Prosze o wizytę u lekarza gastroenterologa. Pozdrawiam.