Wyniki badań w kierunku różyczki u 37-letniej kobiety

Dzień dobry, Planuję ciąże, oto moje wyniki: Różyczka IgM ujemny, IgG 161 RU/ml. Normy: ujemny<8, wątpliwy 8-<11, dodatni>=11. Czy powinnam się szczepić? Dziękuję serdecznie

Renata GrzechociĹska

Wynik IgG jest dodatni, co oznacza kontakt z patogenem w przeszłości. Warto jednak skonsultować tą kwestię z Pani ginekologiem, który oceni czy jest taka konieczność.