Wyniki badań wątroby a prawdopodobieństwo żółtaczki

Witam mam pytanie Anty HCV dodatni, alat 700,ast 607. W próbce wątroby wykryto nić genomowa HCV RNA a po 2 miesiącach w badaniu krwi HCV RNA ujemny alat 20 ast 23. Proszę o odp. czy w wątrobie może być żółtaczka którą nie można wykryć przy badaniu krwi na RNA HCV ilościowy bo nic już nie rozumiem

Przy zakażeniach wirusowych wątroby enzymy wątrobowe zmienia się poziom enzymów wątrobowych w zależności od tego ilu czasu minęło od zakażenia. Ponieważ są różne typy wirusa, należy zdiagnozować czy przyczyną nieprawidłowych wyników jest zakażenie czy współistniejące zmiany zapalne/mechaniczne w drogach żółciowych lub samej wątrobie.