Wyniki badań z krwi u 21-miesięcznego dziecka

Witam. Mój synek który ma 21 m-cy ma nastepujace wyniki badan z krwi, Neut 1,05 ul, neut %13,2. oraz lymph 77,6. Czy to może być białaczka?? Reszta wyników w normie....

Milena Lubowicz

Dzieci w tym wieku mają inne normy parametrów morfologii niż dorośli, także proszę nie sugerować się wartościami referencyjnymi podanymi przez laboratorium. Podwyższenie limfocytów może wynikać chociażby z przebytej infekcji. Poza tym nie powinno się interpretować pojedynczej wartości z morfologii, należy ją odnieść do reszty wyników oraz objawów u dziecka. Zalecam kontakt z pediatrą.
Pozdrawiam