Wyniki badania anty- TG a choroba Hashimoto

Szanowni Państwo, mam pytanie odnośnie wyników TSH i ant-TG. TSH w lipcu: 6,000 (diagnoza poporodowe zapalenie tarczycy) we wrześniu (już po włączeniu Euthyroxu50): 1,9 obecnie: 1.5. Anty-TG we wrześniu 326,50. Czy to może mieć wpływ na poczęcie dziecka? Czy antyTG trzeba również powtarzać, tak jak TSH? Czy taki poziom anty-TG świadczy o hashimoto? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź. Z poważaniem, A.

Lek. Tomasz Budlewski

Anty- Tg określa możliwość występowanie autoimmunologicznych chorób tarczycy, jedną z nich może być choroba Hashimoto. Co do postępowania w trakcie starań się o dziecko oraz dalszego postępowania w czasie ciąży proszę udać się do endokrynologa.