Wyniki badania echa serca u 46-latka

Mąż miał robione echo serca.Wyniki: lewa komora 36/55 mm, lewy przedsionek 46 mm, aorta 42 mm, prawa komora 34 mm, mięsień IVS 15/11 mm, ściana tylna15/11 mm, prawy przedsionek 46 mm, pień płucny 32 mm, masa mięśnia lewej komory 288 g, zastawka mitralna V maks 0,8 m/s,zastawka aortalna trójpłatkowa-Vmaks 1,5 m/s, łuk aorty 34 mm,zast. płucna 0,8 m/s, zast.trójdz. fala zwrotna I, frakcja wyrzutowa 60%, upośledzona relaksacja rozkurczowa. Czy są w porządku, czy coś może niepokoić?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, wynik badania powinien zostać skonsultowany przez kardiologa, wyjaśnienia wymaga przede wszystkim zaburzenie rozkurczu komór.