Wyniki badania Echo serca 35-latka

Witam, dzisiaj miałem echo co oznaczają te wyniki: Ao - 45 N do 37 mm LVET:60% LK d:47N:do 57 mm Act: LK s:30N:do35mm AV:max V: IVs d:14-12 N: do 11 mm MV:max V: LW d:12N: do 11 mm TV: LP:42 N: do 40 mm RVPs: PK:N: do 35 mm Jama sercy:powiększona jama LP. tętniak aorty wstępującej. LK z przerostem sierdzia o dobrej globalnej i odcinkowej kurczliwości. Napływ mitralny:odpowiedni Zastawka AV:proteza mechaniczna-V max 2.5 m/s;PG max 25/12 mmHg Zastawka MV:mała MR Zastawka TV:n PK:n Osierdzie wolne

Aleksander Ropielewski

Wyniki oznaczają zwężenie zastawki mitralnej i w związku z tym powiększenie przedsionka lewego. Ponadto występuje tętniak aorty. W zwiazku z tymi patologiami konieczny jest nadzór kardiologa oraz chirurganaczyniowego.