Wyniki badania echo serca u dziecka w wady wrodzone

Proszę o radę W 2011 urodziłam synka który zmarł w drugiej dobie życia z powodu wrodzonej wady serca (TGA). W 2013 roku zaszłam ponownie w ciążę, badania prenatalne wyszły dobrze, echo serca płodu również. We wrześniu 2014 roku urodziłam synka, miał robione ekg i echo serca i wszystko jest dobrze. Czy to wystarczy i czy muszę te badania powtarzać co jakiś czas? Dziękuję za odpowiedź

Milena Lubowicz

Skoro w badaniu echo nie było wady serca, to znaczy, że nie ma powodu do niepokoju ani wskazania do powtarzania badania. W tej chwili dziecko jest zdrowe.
Pozdrawiam