Wyniki badania endoskopowego u pacjenta z przełykiem Barretta

Witam! Ponad rok temu stwierdzono u mnie przełyk Barreta. Zrobiłem teraz kontrolne badanie endoskopowe i prosiłbym o przetłumaczenie wyniku badania i odpowiedź, czy jest to coś groźnego i jak to dalej leczyć gastritis chronica partim atrophica et activa et intestinalisatio et hyperplasia fovealis mucosae focalis regionis cardiae. Chcę zaznaczyć, że cały czas zażywam nolpaze 40mg.

Gastritis chronica partim atrophica et activa et intestinalisatio et hyperplasia fovealis mucosae focalis regionis cardiae - oznacza przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka częściowo zanikowe i aktywne i z przemianą w błonę śluzową jelitową i przerostem dołeczkowym błony śluzowej ogniskowo w obszarze wpustu żołądka; - to niegroźny, niewielki stan zapalny części śluzówki żołądka; - wystarczające leczenie to właśnie np. Nolpaza w dawce 40 mg raz dziennie rano oraz dieta jak w chorobie wrzodowej żołądka; - leczeniem i dalszym postępowaniem oczywiście powinien zająć się gastroenterolog.