Wyniki badania gastroskopii i badania histopatologicznego

Witam! Mam 28 lat miesiac temu mialam robioną gastroskopie ktora wyszla prawidłowo. Dzisiaj odebralam wynniki badania histopatologicznego (pobranego w czasie gastroskopi). Wyniki sa takie: material: żołądek, okolica wpustu. Rozpoznanie kliniczne: przerosly fald sluzowki wpustu. Rozpoznanie histopatologiczne: gastritis et oesophagitis chronica. Prosze powiedziec co ten wynik oznacza dodam jeszcze ze w szybkim tescie ureazowym wynik wyszedl dodatni

Renata GrzechociĹska

Stwierdzono przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka i przełyku oraz zakażenie H.pylori. Proszę udać się do lekarza rodzinnego w celu włączenia odpowiedniego leczenia.