Wyniki badania glukozy, cholesterolu i TSH

Co oznaczają podwyższone wyniki we krwi ? Glukoza 6,03 mmol/l 3,90 5,50, Eozynofile 6,9 % 1,0 5,0 , Cholesterol całkowity 7,63 mmol/l 3,00 5,00 LDL 5,12 HDL 0,75 mmol/l Trójglicerydy 1,67 mmol/l, ALT 51 U/l 0 41, TSH 2,640 µIU/ml ,ALT 51 U/l 0 41

Witam!
Istotne wnioski z przedstawionych wyników są takie, że ma Pan podwyższony poziom cholesterolu - może to przyczyniać się do rozwoju miażdżycy i groźnych powikłań, jak zawał serca czy udar mózgu. Kolejną nieprawidłowością jest podwyższony poziom glukozy we krwi - jeśli badanie wykonane było na czczo to następnym krokiem powinno być wykonanie doustnego testu obciążenia glukozą, który pomoże rozpoznać, z jakimi zaburzeniami tolerancji glukozy mamy do czynienia. Pozostałe wyniki mają mniejsze znaczenie. Proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego z tymi wynikami.