Wyniki badania glukozy i cholesterolu u 29-latka

Witam! mam 29 lat jest mężczyzną robilem adanie na cukier badanie robione rano ma czczo. i oto moj wynik cholestrol 188 mg/dl norma do 200 glukoza 110mg/dl norma.od 70 do 105 mg/dl dodam że miesiąc temu miałem 114 md/dl..czy mam sie czym martwic? co mam robic by glukoza byla w normie?dziekuje za odp.pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest przeprowadzenie badania w kierunku cukrzycy. Proszę udać się do lekarza rodzinnego. Konieczne jest wykonania testu doustnego obciążenia glukozą.