Wyniki badania histopatologicznego i Gastritis chronica

Witam, proszę o wyjasnienie wyników badań histopatologicznego: zmiany zapalne nadżerkowe ok. przedodźwiernikowej. Rozpoznanie histopatologiczne: M-43000 Gastritis chronica Inf. H.P (-) Zapalenie ( ) Dysplasia ( ) Metaplasia jelitowa (-) Zanik (-)
Aleksander Ropielewski

Wyniki oznaczają przewlekły stan zapalny śłuzówki żołądka, bez cech metabplazji i zaniku oraz infekcji h.pylorii. Są to odbre rokowniczo wiadomości i leczenie powinno ograniczyć się do czasowego przyjmowania lekó z grupy IPP.