Wyniki badania histopatologicznego wycinków pobranych podczas gastroskopii

Proszę o interpretację wyniku histopatologicznego i poradę. wycinki pobrane podczas gastroskopii i rozpoznanie: 1. Dwunastnica - fragmenty błony śluzowej typu jelita cienkiego o prawidłowej budowie kosmków jelitowych, z cechami ich niewielkiego stopnia obrzęku i przekrwienia, 2. Ecchymoses superficiales mucosae partis antralis ventriculi, 3. Gastritis chronica activa gradus minoris cardiae. Proszę o informację czy mogę ewentualnie zacząć już jakieś leczenie, brzuch boli a wizyta za3tygodnie

powierzchowne przekrwienie śluzówki żołądka części wpustowej . Zapalenie błony śluzowej żołądka o charakterze przewlekłym , czynnym , miernie zaawansowane wpustu.

Tak można stosować leczenie typu osłonowego np: ranigast max, allugastrin doraźnie do wizyty u specjalisty. + dieta nie podrażniająca śluzówki żołądka ...