Wyniki badania holtera 29-latki

Bardzo prosze o intrpretacje wynikow holtera A w szczegolnosci to co mnie niepokoi ARYTMIE KOMOROWE VE razem 4, pary VE 1, VE na 1000/godz 0.03/0.17. ARYTMIE NADKOMOROWE mig/trzep.przedsionkow 10.1%. Zatokowy rytm prowadzacy,sredni HR 83,max HR 168, min Hr 45. Zarejestrowano 4 pobudzenia komorowe,w tym 0 V-Tach,i 1 par. Co oznacza w echo ze prawa komora RVOT 2,63. Przedni platek mitralny z drobnymi brzeznymi zwloknieniami. Sladowa fala zwrotna do lewego przedsionka. TAPSE 25mm. Dziekuje.

Magdalena StusiĹska

Pojedyńcze dodatkowe skurcze komorowe zdarzają się u każdego zdrowego człowieka- istotnym jest aby nie było ich zbyt dużo. Natomiast 10% migotań i trzepotań przedsionków dobrze skonsultować z lekarzem. RVOT- to wrodzone zwężenia drogi odpływu prawej komory. Płatek z drobnymi zwłóknieniami i śladowa fala zwrotna nie są powodem do niepokoju.