Wyniki badania hormonów tarczycy a konieczność przyjmowania leku Euthyrox

Witam. Robiłam wyniki tarczycy i wyszło mi : tsh 3,72 anty tpo 10,77 i anty tg 221,7 co one mogą oznaczać. Zaznaczam, że moja mama choruje na niedoczynność tarczycy hasimoto, zaś mój syn również ma niedoczynność. Czy u mnie te wyniki oznaczają również chorobę tarczycy i czy przy takich wynikach trzeba już przyjmować euthyrox?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, przede wszystkim z wynikami badań należy zgłosić się do lekarza kierującego na badanie / endokrynologa. Podane wyniki badań znajdują się najprawdopodobniej (nie podano jednostek) w zakresie normy.