Wyniki badania hormonów tarczycy i mały rozmiar tarczycy

Witam 2 dni temu robiłam badania i wyniki tarczycy mam w normie TSH 2,9, ft4 11 . Lekarz nie zalecił brania leków. Mam małą tarczycę. Jej wielkość odpowiada wielkości tego narządu u 5 letniego dziecka (tak powiedział lekarz) Czy może ona przy takich wynikach sama zaniknąć całkowicie bez brania leków, Czy jeśli wyniki będą w normie proces zanikania gruczołu może trwać, a do całkowitego jej zaniknięcia? proszę o radę

Dzień dobry,

Najprawdopodobniej ma Pani taką "urodę tarczycy", choć nie wykluczone, że przebyła Pani zapalenie tarczycy przebiegające ze zmniejszeniem jej rozmiarów w wyniku procesu zapalnego. Przyjmuje się, że tarczyca o objętości obu płatów