Wyniki badania hormonów tarczycy i planowanie dziecka

Witam Staram się o dziecko i mam wątpliwości, co do moich wyników dotyczących tarczycy. TSH - 4,47 i 4,67 rok później (norma 0,27 - 4,2) FT4 1,35 ( norma 1 - 1,6) ATPO

Planuje Pani ciążę, a więc według zaleceń - w okresie prekoncepcyjnym oraz w pierwszym trymestrze ciąży stężenie TSH nie powinno przekraczać wartości 2,5 mIU/l, tak więc warto udać się na wizytę do endokrynologa, który wdroży Pani odpowiednie leczenie.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz