Wyniki badania hormonów tarczycy, żelaza i glukozy

Dzień dobry, Odebrałam wyniki tarczycy gdzie: FT3- 4,84 norma: 3,13-6,76 FT4- 16,590 norma: 12,00-22,00 TSH- 4,210 norma: 0,270-4,200 Dodatkowo mam insulinoopornośc biorę metfomrax 1000 x2 dziennie. Wynik żelaza 30, Glukoza 96, do tego problemy z nadwagą. Co powinnam zrobić? Czy wyniki są ok?

Dzień dobry,

Wyniki badań są w normie, choć TSH jak na Pani wiek nieco za wysokie. Jeśli planuje Pani ciążę, proszę udać się, do endokrynologa, który zaleci Pani L-tyroksynę (przyspieszy nieco metabolizm) celem redukcji stężenie TSH < 2,5, tak jak w obowiązujących zaleceniach. Średnie TSH w populacji osób zdrowych w Pani grupie wiekowej wynosi ok. 1.5. Żelazo też nie jest zbyt wysokie... Proszę dodatkowo wykonać oznaczenie morfologii i ferrytyny i z wynikami zgłosić się do lekarza, który wyda Pani stosowne zalecenia.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz