Wyniki badania IgG i IgM po ukąszeniu kleszcza

W maju ukąsił mnie kleszcz.Wyrwałem go pęsetą po około 12 h.Niestety dopiero po 5 dniach udałem się do lekarza i rozpoczełem terapie doxycyklinom (około 6 tygodni) Pierwsze badanie z dnia 22.06 wykazało IgG 18.31 a IgM 6.36 . Następne z 24.09 IgG 21.82 a IgM 5.96RU\ml .Jak to interpretować i co robić dalej?Dziękuje za odpowiedż

Magdalena Mroczek

Ważne są normy laboratoryjne specyficzne dla danego laboratorium i jaką metodą bylo wykonane badanie. Dlatego wyniki te powinien zobaczyć lekarz zlecający.