Wyniki badania kolana i torbiel Bakera

Proszę o interpretację wyniku rezonansu "Łąkotki kolana nieuszkodzone. Więzadło krzyżowe tylne i więzadła poboczne nieuszkodzone o prawidłowym sygnale. Sygnał w obrębie ACL nieco podwyższony co może odpowiadać przebytemu naciągnięciu więzadła., ciągłość ACL zachowana.Torbiel Bakera w typowej lokalizacji ciągnąca się na długości ok. 4, w wymiarze górno-dolnym, warstwa płynu w torbieli dochodzi maksymalnie do 6mm. Od tyłu do przyczepu dalszego PCL widoczna jest struktura płynowa12x3x11-torbiel.

Aleksander Ropielewski

Torbiel Bakera może dawać dolegliwości bólowe okolicy podkolanowej i górnej okolicy łydki oraz zgięcia kolanowego. Leczy się ją poprzez usunięcie. Nie jest to zabieg skomplikowany.