Wyniki badania kręgosłupa lędźwiowego

Proszę o analize badań Skrzywienie w odcinku lędzwiowym kręgosłupa ,fizjologiczna lordoza zachowana.Obrysy trzonów kregów gładkie .Krążek miedzykręgowy na poziomie L5-S1 zwężony
ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Z opisu Pani badania wynika, że skoliozę ( skrzywienie boczne kręgosłupa) oraz zwężoną przestrzeń międzykręgową pomiędzy ostatnim kręgiem lędźwiowym a pierwszym krzyżowym, co może w przyszłości skutkować dyskopatią na tym odcinku. Wymienione zmiany mogą powodować dolegliwości bólowe. Proszę udać się do lekarza ogólnego z wynikiem, który pokieruje Panią do odpowiedniej poradni (neurologicznej lub ortopedycznej).