Wyniki badania krwi 12-latka

Witam, mam pytanie odnośnie wyników badania krwi mojego 12-letniego syna, wizyta u lekarza dopiero za miesiąc i zastanawiam się czy z powodu wyników poza zakresem referencyjnym nie powinienem wybrać się z synem do lekarza jak najszybciej, będę wdzięczny za podpowiedź, wyniki poniżej: Mikroskopowa ocena rozmazu krwi (C32) Gran. obojętn. o jądrze podzielonym ↓ 34 % 45,0 — 70,0 A Granulocyty kwasochłonne ↑ 8 % 1,0 — 5,0 Granulocyty zasadochłonne 1 % 0,0 — 1,0 Limfocyty ↑ 51 % 20,0 — 45,0

Lek. Bartosz Małek

Szanowny Panie,
Podwyższony poziom limfocytów może być związany z aktualną bądź przebytą infekcją wirusową. Jeśli u dziecka występują objawy infekcji, należy skonsultować się z pediatrą.