Wyniki badania krwi 28-letniej osoby

Co oznaczają wyniki badania morfologi krwi obwodowej żelazo 15.6 umoI/L ,wbc 6.4 G/L , rbc 5.4 T/L , hgb 9.60 mmoI/L , hct 0.47 L/L , mcv 88 fL , mch 1.79 fmol , mchc 20.30 mmoI/L , rdw 13.7% , plt 173 G/L , mpv 9.7 fL , pdw 11 fL , pct0.0017 L/L , OB 2.0 mm/h

Aleksander Ropielewski

Podane wyniki nie budzą niepokoju, jednak bez oceny stanu klinicznego nie jestem w stanie stwierdzić tego jednoznacznie, dlatego zawsze polecam interpretację wyników badań podczas wizyty lekarskiej.