Wyniki badania krwi 46-letniej kobiety do analizy

Witam. Jestem Kobietą mam 46 lat. To są moje wyniki morfologi. Prosiła bym o konsultacje i szybką odpowiedz. Hemoglobina 9,1 Hematokryt 31 ,MCV 77, MCH 23, MCHC 29,4 , RDW-CV 17,2. Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.

Dobry wieczór,

Ma Pani niedokrwistość, na podstawie wyniku morfologii można przypuszczać, że jest to niedokrwistość z niedoboru żelaza. Warto przeprowadzić bardziej szczegółową diagnostykę - oznaczyć poziom żelaza , transferyny oraz ferrytyny we krwi i z wynikami udać się do lekarza, który postawi właściwą diagnozę i zaleci Pani odpowiednie leczenie.

Pozdrawiam serdecznie.

Dr n. med.Marek Derkacz