Wyniki badania krwi 5-tygodniowego dziecka

WitamWyniki 5 tygodniowego chłopca. Podam odchyły oznaczone na wynikach:MCH - 32,5 ; LYMPH% - 73,4 ; NEUT% - 21,4 ; Granulocyty Podzielone - 16% ; Limfocyty - 78% ; Bilirubina całkowita - 115,0 ; CRP - 0,1 ; odczyn moczu pH8 ; Nabłonki - płaskie - pojedyncze ; Leukocyty - 0 - 1 w polu widzenia ; Mineralne - drobne szczawiany wapnia - dość liczne ; Inne - bakterie - nieliczne .Dodam, że synek jest 5 dni po antybiotyku (chore uszko).Czy jest w tych wynikach coś niepokojącego??

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W Podany wynikach istotną nieprawidłowość stanowi podwyższenie poziomu bilirubiny, podwyższenie pH moczu oraz obecność szczawianów wapnia w moczu. Pełne wyniki powinien zinterpretować specjalista pediatra w oparciu o dane kliniczne.