Wyniki badania krwi a podejrzenie nosicielstwa wirusa HIV

Proszę o pomoc w pierwszych badaniach które robiłem dzień wcześniej WBC 12.5 wyszło mi ale przed badaniami jadłem i piłem. WBC -10,8 x10^3/ul norma (4-10) LYMPH - 25,1 2.7108 (20-45) MXD -7.2. 0.7776. (20-45 NEUT-67.7. 7.3116. (45-70) RBC -5.53 x10^6/ul. 4.5-5.5) Hgb -16.7 g/dl. Przed zrobieniem tych badań nie jadłem wypiłem kawę o 2 a badania robiłem po 8 rano. Moje pytanie czy WBC podwyszone a LYMPH w normie mogę przestać domyślać potencjalnym nosicielstwie HIV proszę o szczera odpowied

Magdalena Mroczek

O nosicielstwie HIV można sie przekonać wykonując specjalne badania na obecność przeciwciał. Można je wykonać bezpłatnie i anonimowo. Na podstawie morfologii nie można potwierdzić ani wykluczyć zakażenia HIV.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Pańskie wyniki nie budzą niepokoju. Z pewnością po morfologii krwi nie rozpoznaje się nosicielstwa wirusa HIV. Jeśli wystąpiły u Pana sytuacje ryzykowne warto wykonać testy na nosicielstwo HIV.Pozdrawiam