Wyniki badania krwi a wskazania do dodatkowych badań

Dzień dobry. Oto wyniki mojego męża: Leukocyty - 10,1 tys/ul AIAT - 71.9 U/I Aspat - 61.8 U/L A-amylaza - 63.8 U/I Lipaza w surowicy -107.00 U/L Powyższe badania wykonałam prywatnie więc proszę uprzejmie o informację jakie jeszcze dodatkowe badania wykonać u męża, bo podane wyniki odbiegają od normy. Proszę o wskazówkę co mam zrobić.

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani/Panie,
Wzrost poziomu AlAT oraz AspAT mogą świadczyć o zapaleniu lub innych chorobach wątroby, a wzrost poziomu amylazy i lipazy o zapaleniu lub innych chorobach trzustki. Warto byłoby oznaczyć dodatkowo morfologię krwi, CRP, GGTP oraz elektrolity a także wykonać USG jamy brzusznej w celu oceny w/w narządów.
Z kompletem badań proponuję skonsultować się z internistą w celu wdrożenia dalszego postępowania.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Nie ma konieczności wykonywania badań dodatkowych bez konsultacji z lekarzem. Mąż powinien udać się na wizytę do lekarza rodzinnego, który wdroży odpowiednie postępowanie.