Wyniki badania krwi, glukozy i hormonów tarczycy

Interpr?: sód 147 (n. 136-145), potas 5 (n.3,5-5,1) (często podwyższ.), chlorki 104 (98-107) (czasem podwyższ.), żelazo 154 (37-145), (zawsze był zbyt niski), ALT 34 (<33)-od dłuższ. czasu był znacznie podwyższ.), AST 26 (<32), (był podwyższ., obecnie nie), glukoza 108,1 (70-99), kwas moczowy (stale podwyższ., lub w górnej gr.norm)-6,3 (2,4-5,7), mocz: krew- ślad, leukocyty 2-3 wpw, TSH 0,02 (ale mam mieć 0,1),bolesne skurcze środk.palca pr.stopy.Po dużym jodzie (9mies temu)-rak brod.tarczycy.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podane zaburzenia elektrolitowe wymagają oceny w oparciu o dane kliniczne, tj. schorzenia współistniejące, zażywane leki, dietę, itd. Poziom żelaza, AST, ALT są prawidłowe. Podwyższony poziom glukozy (jeśli badanie na pewno było wykonane na czczo) wskazuje na konieczność wykonania doustnego testu obciążenia glukozą. Ze względu na nieprawidłowości w analizie moczu, warto ją powtórzyć zwracając uwagę na prawidłowe pobranie moczu do badania.