Zapytaj lekarza

1 , 0 2 3 , 1 5 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wyniki badania krwi i anemia a białaczka

Mam 25lat i odchylenia w morfologii od ponad 3,wcześniej wszystko w normie.Utrzymuje mi się limfocytoza 3,9-4,6[tys./ul]; 54-60 [%],małopłytkowość 110-135[tys./ul], hemoglobina ok.13,5-14,5[g/dl].Wyniki „skaczą”,natomiast z biegiem czasu widać pogorszenie, obniżenie PLT i pojawienie się anemii. Podst. biochemia ,mocz,proteinogram,bilirubina,kreatynina,kwas moczowy,glukoza,ALT,TSH,HBs,HCV,HIV,Wit B12,kwas fol,ferrytyna,USG j. brzusznej,GGTP,w.chłonne-OK."Zakaźnik"nie stw. obec wirusów,białaczka?
MĘŻCZYZNA, 25 LAT ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Podane wyniki nie wskazują na białaczkę. Jeśli jednak w toku diagnostyki nie ustalono przyczyny nieprawidłowości, sugeruję konsultację hematologiczną.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy