Wyniki badania krwi i cholesterolu 31-latka

proszę o analizę wyników cholesterol całkowity 243 mg/dl HDL 34,40 mg/dl cholesterol LDL 139 mg/dl LDL -TG powyżej 300- Ldl nie oblicza się Triglicerydy 555mg/dl AST 40,40 U/l ALT 84,20 U/l Białko C-reaktywne 3,74 mg/l z badania morfologii obwodowej leukocyty 11,2 z badania biochemicznego kwas moczowy 10,50 mg/dl z góry dziękuję

WItam,
proszę zgłosić się do swojego lekarza prowadzącego i rozpocząć leczenie zbyt wysokiego stężenia cholesterolu oraz kw. moczowego. Podwyższona aktywność LAT i AST wynika prawdopodobnie ze stłuszczenia wątroby.
Bardzo ważna jest prawidłowa masa ciała, zdrowe odżywianie, aktywność fizyczna w trakcie leczenia farmakologicznego. Po zmianie stylu życia może będzie można odstawić leki.
Pozdrawiam
Agnieszka Nowak-Musiej