Wyniki badania krwi i gorączka u dziecka

Witam. Moja córeczka od tygodnia gorączkuje. Robiłyśmy podstawowe badania. Wyniki są mniej więcej takie: limfocyty 0,91 tys/ul, eozynofile 0,01; neutrofile 75,2 %; limfocyty 15,2; monocyty 9,2; eozynofile 0,2; OB 22; CRP 34. Wypisałam tylko zmiany w wynikach. Co to może być??? Lekarz naprawdę nic nie wytłumaczył. Dodatkowo córka pokasłuje, ma katar i trochę rozwolnienia. Proszę o pomoc...

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. prawdopodobnie jest to infekcja bakteryjna. Wskazana konsultacja z pediatrą.

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Nie mam zbyt wielu ważnych informacji, dzięki którym mógłbym precyzyjniej odpowiedzieć na Pani pytanie, np. ile dziecko ma lat, czy przyjmuje w tej chwili jakieś leki.
Wzrost odsetka neutrofili w rozmazie krwi może świadczyć o podłożu bakteryjnym infekcji. Proszę o spotkanie z lekarzem pediatrą, który podejmie decyzję o ewentualnym wdrożeniu antybiotyku.