Wyniki badania krwi PLT

Mam 41 lat i w ostatnim badaniu krwi PLT miałem na poziomie 128 a MPV - 12,5. Czy mam się o coś martwić? Wszystkie pozostałe wyniki były w normie, a dodatkowo OB-2, glukoza-114, chol. cał.-201, HDL-50, LDL-129, trójglic.-129. pozdr. Darek

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany poziom płytek krwi rzeczywiście jest nieco obniżony - póki co, jeśli nie ma Pan jednak żadnych innych niepokojących objawów, wskazana jest jedynie obserwacja oraz kontrolne badania za kilka tygodni. Podany poziom glukozy także wymaga powtórzenia oraz w przypadku kolejnego nieprawidłowego wyniku wykonania OGTT.