Wyniki badania krwi powyżej lub poniżej normy

Witam dzisiaj odebralam wyniki z krwi i troche sie zaniepokoilam, gdyz czesc jest powyzej lub ponizej norm: erytrocyty 3.28 hemoglobina 10.9 hematokryt 33.4 mcv 102 rdw 15.9 neutrofile 2.28 monocyty 9.4 kreatynina 39.9. Prosze o inf o czy moga swiadczyc takie wyniki, czy powinnam sie martwic i ewentualnie jakie zalecenia. Doczytalam ze moze to byc anemia ale czy moze to byc rowniez cos gorszego np nowotwor. Bardzo sie martwie. Prosze o odpowiedz. Pozdrawiam Aneta

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do lekarza. W pierwszej kolejności należy zastosować leczenie niedokrwistości. Oczywiście należy także wykluczyć inne możliwości.