Wyniki badania krwi u 35-latka

Zrobiłem badania krwi i następujące wskaźniki przekroczyły normy. Proszę o poradę co to może oznaczać. Mam 35 lat 86 kg wagi 182 cm wzrostu. Eozynofile =0,9 (1,0-5,0) Kwas moczowy = 7,2 (3,4-7,0) Glukoza = 108 (70-99) CHOL = 297 (115-190) HDL = 54 (norma od 40 w góre ) LDL = 186 (0-130) ALT = 54 (0-41) AST, GGTP, w normie po środku pozostałe wskażniki morfologii również w normie Dziękuję

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, ma Pan podwyższoną wartość glikemii, której oznaczenie należy powtórzyć. Jeśli ponownie wartość będzie przekraczała 100 mg/dl będzie to świadczyło o stanie przedukrzycowym. Ma Pan podwyższone stężenie cholesterolu całkowitego i frakcji promującej rozwój miażdżycy LDL. Konieczna jest dieta ubogocholesterolowa i systematyczna aktywność fizyczna. Proszę skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który po indywidualnej ocenie ryzyka sercowo-naczyniowego zdecyduje o konieczności włączenia leków obniżających cholesterol. Pozdrawiam.