Wyniki badania krwi u 6-letniego dziecka

Witam! Proszę o interpretację wyników syna - 6 lat. Płytki krwi 692 norma do 400 CH 25,9 norma od 27 MCH 26,6 norma od 27 MCV 79,4 norma od 80 OB 25 norma do 15 Niepokoi mnie duża liczba płytek krwi

Lek. Katarzyna Szymczak

Płytek faktycznie dużo, czy w czasie wykonywania badań nie było infekcji? Płytki mogą być wyższe w czasie jej trwania. Czy dziecko ma jakieś objawy? Sugeruję w pierwszej kolejności powtórzyć wynik, może to błąd laboratoryjny. Jeśli się powtórzy to należałoby skonsultować się z lekarzem.
Pozdrawiam