Wyniki badania krwi w 31. tygodniu ciąży

Witam, jestem w 31 tygodniu ciąży i wlasnie odebrałam wyniki, zmartwiły mnie 2 pozycje: RDW-SD 48,3 fl i Hematokryt 36 % Proszę o informację czy mam się czym martwić, czy jest to wynik występujący w ciąży . Z góry dziękuję. Pozdrawiam Aga

Piotr Pilarski

Hematokryt może być obniżone w czasie ciąży. Rdw nie ma znaczenia jeśli pozostałe wyniki są prawidłowe.

Pozdrawiam.