Wyniki badania moczu a ból lewej nerki

Odczuwam lekki, tępy ból w rzucie lewej nerki dlatego też zrobiłem dzisiaj badanie moczu. Badanie ogólne moczu: "Przejrzystość - przejrzysty Barwa - jasno żółty Ciężar właściwy - 1,020g/ml (1,015-1,030) pH - 5,5 (5,0-7,0) Glukoza - nieobecna Ketony - nieobecne Urobilinogen - w normie Bilirubina - nieobecna Białko - nieobecne Azotyny - nieobecne Erytrocyty - w normie Leukocyty - w normie Osad moczu Nabłonki płaskie - obecne \w prep. Pasma śluzu - obecne \w prep. Bakterie - nieliczne \w prep".
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Jak rozumiem, badanie wykonane było prywatnie, bez zaleceń lekarskich. Jest to o tyle istotna kwestia, iż ból okolicy nerek może mieć różne podłoże, niekoniecznie infekcyjne i samo badanie ogólne moczu może nie być wystarczające do wyjaśnienia przyczyny Pani dolegliwości.

Przytoczony wynik badania ogólnego moczu jest dobry i nie budzi zastrzeżeń. Obecne nabłonki płaskie są fizjologicznym osadem moczu. Nabłonek pokrywa drogi moczowe i ulega oderwaniu w tracie przepływania moczu. Jego zwiększona ilość w osadzie obserwowana jest w drugiej połowie cyklu.

Nieliczne bakterie oraz pojedyncze pasma śluzu także nie są niepokojące. Takie wyniki często obserwowane są u pacjentek, związane z nieprecyzyjnym pobraniem moczu i nakażeniem preparatu.

W obecnej sytuacji sugerowałabym udać się na wizytę do lekarza rodzinnego, który będzie miał możliwość przeprowadzenia pełnego badania lekarskiego. Na podstawie zebranych informacji lekarz ustali dalsze postępowanie diagnostyczne. Warto na wizytę zabrać dotychczasowe wyniki badań.

Pozdrawiam.