Wyniki badania moczu u niemowlaka

Witam! Mam prośbę o analizę wyników moczu 7-miesięcznej córeczki: Wartość Nabłonków okrągłych wynosi 0-1 w.p.w. a zakres referencyjny jest nieobecne. Czy wymaga to dodatkowych badań/leczenia? Pozostałe wyniki są raczej prawidłowe. Całe zestawienie wyników: Barwa zółta; Przejrzystość: przejrzysty; PH 7,5 (5,0 — 7,5); Ciężar właściwy = 1,005 (1,005 — 1,030); Białko nieobecne (nieobecne); Glukoza (L43) nieobecna (nieobecna); Urobilinogen 0,2 E.U./dl (= 0,2); Bilirubina nieobecna (nieobecna); Ciała ketonowe (nieobecne); Leukocyty nieobecne (nieobecne); Azotyny nieobecne (nieobecne); Krew nieobecna (nieobecna); A1 Mikroskopowy osad moczu (A19); Nabłonki płaskie pojedyncze w.p.w. (pojedyncze); Nabłonki okrągłe 0-1 w.p.w. (nieobecne); Leukocyty - liczba (C30) 0-2 w.p.w. (0 - 3 wpw); Pozdrawiam!

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!
W prawidłowym badaniu ogólnym moczu nabłonki okrągłe nie powinny występować. Pochodzą one z górnych części dróg moczowych, wyścielają światło kanalików nerkowych . Ich występowanie może ewentualnie przemawiać za uszkodzeniem nerek na przykład na tle zapalnym. Wskazane jest powtórzenie badania. Natomiast do pełnej interpretacji badania konieczne jest przeprowadzenie badania lekarskiego dziecka.
Z tego powodu konieczna jest wizyta u prowadzącego pediatry, po zbadaniu dziecka lekarz zdecyduje czy jest konieczność pogłębiania diagnostyki czy konsultacji ze specjalistą.
Pozdrawiam