Wyniki badania moczu w ciąży

Witam! zaniepokoiłam się troszkę moimi wynikami badań, a dodam ze jestem w 20 tyg ciąży. A mianowicie; W moczu wyszły mi- Leukocyty(ślad). A w morfologii krwi- leukocyty 12,0, neutrofile 8,87, neutrofile 74,2%, limfocyty 17,1 i w związku z tym mam pytanie, czy takie wyniki badań mogą być spowodowane ciążą, czy dzieje się coś złego? Dodam, że mój lekarz widział te badania i powiedział, że wszystko w porządku, ale mimo to się martwię.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Pani wyniki są prawidłowe. Liczba leukocytów jest nieco podwyższona, ale to zupełnie normalne w ciąży. Nie należy bardzo przejmować się wartościami referencyjnymi (normami) podanymi na wydruku wyniku. Są to jedynie wartości orientacyjne.

Pozdrawiam serdecznie!