Wyniki badania morfologicznego, prób wątrobowych, moczu oraz tarczycy

Dzień dobry! Dzisiaj odebrałam wyniki badania morfologicznego, prób wątrobowych, moczu oraz tarczycy. Od czerwca jestem poddawana leczeniu grzybicy pochwy - co tydzień przyjmuję po jednej tabletce Mycosyst - lekarz zalecił ok. półroczne leczenie. Zaniepokoiły mnie wskaźniki będące poza granicami przedziałów: MCHC (30,9), RDW (10,1), MPV (6,5) oraz PCT (0,190). Badanie moczu wskazuje pH 7,0 (a kończę już leczenie!). Nim wybiorę się do swojego lekarza, bardzo proszę o interpretację wyników oraz odpowiedź czy bezpośrednio po zakończeniu leczenia z takimi wynikami możemy się z mężem starać o dziecko?

Witam! Przedstawione odchylenia od normy wybranych parametrów w morfologii krwi nie są niepokojące. Główne parametry opisujące układ czerwonokrwinkowy oraz układ płytkowy są wg Pani opisu w normie, a więc dodatkowe parametry nie mają znaczenia klinicznego. Jeśli chodzi o pH moczu, to przy braku innych nieprawidłowości w badaniu ogólnym moczu oraz jakichkolwiek objawów świadczących o zapaleniu dróg moczowych można przypuszczać, że taki wynik badania może wynikać np. z diety bogatowarzywnej. Przedstawione niewielkie odchylenia od normy nie stanowią przeciwwskazania dla ciąży. Pozdrawiam serdecznie!