Wyniki badania morfologii krwi 40-latki

Witam serdecznie, proszę o poradę, właśnie odebrałam wyniki z morfologi i mam pewne wątpliwości co do płytek krwi :-) podaje moje wyniki : RDW-CV tj.15,7 (norma 11,6-14,8); MPV tj. 8,7 (norma 9,0-13); Neutrofile tj.2,06 (norma 2,50-5,40); przy czym płytki krwi mam 189 (norma 140-400); Ponadto niepokoją mnie Monocyty 10,7 gdzie norma górna wynosi 10,0, nic z tego nie rozumiem, zwracam się do Was z uprzejmą prośbą o właściwą interpretacją, dziękuje i pozdrawiam :-) Aneta, lat 40

Odchylenia od normy, ktore pani opisuje nie maja większego znaczenia klinicznego. Jedyna rzecz istotna to trochę zmniejszona ilośc neutrofili. Nie musi pani jednak nic z tym robić. Trzeba skontrolować morfologie za ok 6 tygodni.